Друк

Літопис

Новокаховський гуманітарний інститут Київського Університету "Україна"
ІV-го рівня акредитації

Перший міністр освіти і науки України П.М. Таланчук, якось аналізуючи звіти надані з регіонів, звернув увагу на такі речі: якісний відсоток випускників загальноосвітніх закладів – потенційних студентів ВУЗів зріс – кількісний відсоток поступаючи до ВУЗів зменшився. З першого погляду – нонсенс. Міністр надав команду керівникам обласних управлінь освіти розібратись та провести моніторинг бажаючих отримати вищу освіту і за якими спеціальностями. Відповідь обласних керівників була такою: показник молоді, бажаючої навчатися  у вищій школі традиційно високий, але із-за багатьох обставин, в тому числі матеріальних, висока оплата за навчання, ціни великих міст тощо, змусили багатьох талановитих дітей з провінції поховати мрію отримати вищу освіту.

Та, Міністр освіти і науки, академік, професор, людина з світовим ім’ям Петро Михайлович Таланчук, усвідомлював, що саме уродженці сіл, маленьких містечок формують наукову та інтелектуальну еліту суспільства. І в ім’я справедливості, духовного і соціально – економічного розвитку України П.М, Таланчук створив вищий навчальний заклад Університет «Україна» з філіями в усіх регіонах країни саме для того, щоб провінційні діти змогли б отримати у себе вдома якісну вищу освіту за символічну плату.

Нова Каховка завмерла в очікуванні такої знаменної надії – вперше в історії міста буде відкрито вищий навчальний заклад такого рівня. І дочекались… 17 травня 1999 року було відкрито Новокаховський гуманітарний інститут – вищий навчальний заклад, який готує спеціалістів з двома рівно вираженими особливостями: високий фаховий рівень і безмежна відданість розбудові незалежної України.

З перших років існування нашого ВУЗу всі зусилля було направлено на пошук і мобілізацію інтелектуальних і фінансових ресурсів для стабільного росту інституту. Пріоритетною метою з самого початку була обрана якість освіти, і час показав вірність обраної мети. В вересні 1999 року в аудиторію к першим студентам увійшли доктор соціологічних наук, професор НАН України, радник Президента України, провідний вчений С.А, Макєєв, заслужений юрист України, професор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, співавтор Кримінального кодексу України В.В. Молдован, доктор юридичних наук, професор Національної академії МВС України, співавтор Цивільного кодексу України О.О. Підопригора та ще багато відомих в освітянському та науковому світі особистостей. Сьогодні через роки кадрова картина дещо змінилася: ми виховали та вивчили своїх науковців, але залишилися вірними і вдячними нашим видатним вченим, які кували славу і добре ім’я Новокаховського гуманітарного інституту, і які в більшості своїй і зараз з нами, передають свій унікальний досвід нашим студентам.

Більше 10 років тяжкої праці і натхненної творчості дали приголомшуючі результати. Сьогодні в Новокаховському гуманітарному інституті: 2000 студентів навчаються за освітньо – кваліфікаційними рівнями “бакалавра”, “спеціаліста”, “магістра” на спеціальностях “Правознавство”, “Облік і аудит”, “Банківська справа”, “Фінанси і кредит”, “Психологія”, “Будівництво”, “Програмна інженерія” та “Комп’ютерна інженерія”.

До речі спеціалістів і магістрів з “Банківської справи” на Херсонщині готує тільки Новокаховський гуманітарний інститут.

Не віриться, що десять років тому інститут орендував один кабінет, де працював колектив на чолі з ректором і одна навчальна аудиторія для занять студентів. На печатній машинці набирали свою першу ліцензійну справу для підготовки юристів на освітньо – кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст. Тільки но починали збирати власну юридичну бібліотеку... І вже через два роки правова бібліотека Новокаховського гуманітарного інституту налічувала 10 тисяч екземплярів, і була визнана кращою в області. З’явився перший комп’ютерний клас. Збільшився аудиторний фонд.

Зараз бібліотечний фонд нараховує більше 42 тисячі посібників і підручників, введено в дію п’ять комп’ютерних класів зі 160-тью новітніми комп’ютерами.

2007 рік – тріумфальний в історії Новокаховського гуманітарного інституту, інститут нарешті придбав довгоочікувані приміщення, які розташовуються у власній 7-ми поверховій будівлі.

Сьогодні Новокаховський гуманітарний інститут:

 • це видатна науково – педагогічна база: 105 кандидатів і докторів наук;
 • це 2000 студентів;
 • це 8 престижних напрямів підготовки;
 • це безкоштовне навчання для дітей з особливими потребами, сиріт, дітей з малозабезпечених родин;
 • це єдина на Херсонщині військова кафедра;
 • це науково-дослідні та інформаційні структури;
 • це просвітницький, правоохоронний, духовний і спортивний центр;
 • це сучасний 7-ми поверховий навчальний корпус із світлими, теплими аудиторіями, урочистим актовим залом, кафетерієм;
 • це сучасні комп’ютерні класи;
 • це 40-тисячна фахова бібліотека;
 • це банк замовлень на випускників Новокаховського гуманітарного інституту.

І все Це, в першу чергу, завдяки Ректору Новокаховського гуманітарного інституту – Севрюкову Георгію Івановичу, кандидату філософських наук, якого нагороджено орденом Св. Софії і визнано лауреатом в номінації “Особистість року - 2006”, а в 2008 році присвоєно звання Заслуженого діяча освіти і науки України.

Ректор Новокаховського гуманітарного інституту Університету „Україна” – людина, для якої гармонія в освіті, взагалі в суспільстві є метою його життя. Він впевнений, що освіта повинна служити своєму найвищому покликанню – бути основою, рушієм і прискорювачем суспільного прогресу. І це – важлива вимога часу.

Георгій Іванович Севрюков щиро вірить, що якісний, прогресивний рівень навчання в Новокаховському гуманітарному інституті Університету “Україна” дає можливість не тільки поставити знання і науковий потенціал наших студентів на один рівень зі столичним, але й багато у чому їх випередити і створити студентську і професійну еліту в регіоні.

Його кредо – самовіддано служити людям та своїй справі.

Новокаховський гуманітарний інститут під керівництвом Георгія Івановича Севрюкова поклав на себе дуже високі зобов’язання в створенні освітньо – наукової системи з надзвичайно високою корпоративною культурою і формуванні виробничої аури на родинній, партнерській основі з європейськими болонськими стандартами демократизації освітнього процесу.

Але не тільки відмінні якість знань є візитною карткою Новокаховського гуманітарного інституту, на високому рівні також ведеться виховна та наукова діяльність. Перелік посібників та підручників, наукових статей професорсько – викладацького складу давно перешугнув тисячну відмітку. Участь в науково – дослідницьких конференціях, в тому числі їх організація та проведення на базі нашого інституту ширять добру славу досліджень наших науковців в науковому світі не тільки України, а і в Росії, Польщі тощо.

Велике місто в Новокаховському гуманітарному інституті відведено виховній роботі, до якої задіяні всі без виключення педагоги та співробітники. Так, наприклад, скільки етично – моральних цінностей можна прищепити дитині 18-19 років, якщо в аудиторії сіє «добре і вічне» не тільки прекрасний педагог з науковим ступенем, а наставник, пастир, священик нарешті….

Дійсно. В Новокаховському гуманітарному інституті викладають чотири священики, - всі вони кандидати наук, діючи священнослужителі. Доречі, в Новокаховському гуманітарному інституті діє каплиця ім. Св. Георгія Побідоносця, яку урочисто відкрив Єпіскоп Новокаховський та Генічеський Іоасаф, кожного четверга священиками Свято – Андріївського Собору проводяться служби, і куди кожен бажаючий може прийти і поспілкуватися з Господом Богом.

В Новокаховському гуманітарному інституті студенти мають можливість навчатися на військовій кафедрі у Військовому інституті Одеського національного політехніч­ного університету (як юнаки, так і дівчата) та по закінченню отримати офіцерське звання.

Декілька слів про Військовий інститут Одеського національного політехнічного університету. Ідея створення в Одесі кадетського корпусу виникла у середині 90-х років ХІХ століття. Командувач військами Одеського округу граф О.Мусін-Пушкін визначив необхідним заснування на півдні України спеціального навчального закладу для малолітніх дітей військовослужбовців. Отже, родоначальниками Одеського інституту Сухопутних військ вважаються Одеський кадетський корпус, заснований у 1899 році, а також Сергіївське юнкерське артилерійське училище, створене у 1913 році.

Тож, той факт, що студенти Новокаховського гуманітарного інституту вивчають військову справу в столь поважному вищому військовому закладі не випадковість, а скоріше дань традиції в отриманні якісної професійної освіти.

В інституті діють фахові соціальні, художні та спортивні об’єднання і секції, такі як: «Правознавець», члени якого надають практичну юридичну допомогу малозахищеним  верствам населення, проводять правову профорієнтаційну роботу; «Психологічна служба» допомагає вирішити проблеми, в тому числі інформує про наслідки пристрасті до куріння, вживання алкоголю, наркотиків тощо; десять років виповнилося еколого – правовому клубу «Оазис», членство якого поповнилися майбутніми інженерами – будівельниками, і які на практиці досліджують проблеми порушення фільтрації води в регіоні; весела та завзята команда КВК – невід’ємний учасник  щорічних зльотів КВК в м. Одеса; «Школа дизайну», де юні красуні вивчають історію костюмів, звичаїв предків, створюють незвичайні наряди. Новокаховський гуманітарний інститут має свої спортивні команди з баскетболу, волейболу, футболу та настільного тенісу, тяжкої та легкої атлетики. Неодноразово наші чемпіони завойовували перші місця в змаганнях різного рівня: від міжуніверситетських  до олімпійських. Про це говорять тільки деякі прізвища наших студентів і випускників: Баранова Мадонна – призер Європи з тейквондо, Ярошенко Сергій – призер Європи з великого тенісу, Піскунов Владислав – учасник Олімпійських ігор в Афінах з метання молоту, Новожилова Ірина – учасник Олімпійських ігор в Пекіні з метання молоту, Гурнаков Андрій – чемпіон Європи та призер миру з паерліфтингу.

Особа гордість і показник високого рівня якості навчання в Новокаховському гуманітарному інституті є наші випускники. Карта їх розташування досить обширна. Цк – Нова Каховка, Каховка, Бериславський, Великолепетиський райони, Миколаїв, Одеса, Дніпропетровськ, Харків, Київ тощо. Київ «забраз» більше ста наших випускників, з яких п’ятеро працюють в Міністерствах юстиції і фінансів. Серед наших випускників багато керівників, наприклад Роговський Андрій, Кубатко Віталій, Якомаха Ірина – керівники філій банківських установ, Акуленко Василь – керуючий справами Новокаховського виконкому.

Але ж керівництво Новокаховського гуманітарного інституту розуміє, що для процвітання підприємств, організацій держави в цілому потрібні високоякісні талановиті кадри.

І це є важливою вимогою часу. Адже саме якісна освіта є основною, рушієм і прискорювачем суспільного прогресу на благо всіх нас, нашої України.

Зберігши власні здобутки і озброївшись кращими європейськими новаціями, створимо одну із найкращих вищих шкіл країни.

Address

м. Нова Каховка, вул. Горького 9Д
тел. +380(5549)7-83-55

Чи встигаєте Ви підготуватися
до занять?

так, завжди готуюсь до всіх занять;
голосувати
не до всіх, але до більшості;
голосувати
тільки до занять з основних дисциплін;
голосувати
тільки до занять, які мені цікаві;
голосувати
взагалі не встигаю готуватися
голосувати