Друк

Перші наукові читання до Дня української писемності та мови

8 листопада в переддень традиційного для вшанування студентами й викладачами НГІ Дня української писемності та мови, факультетом управління та адміністрування, соціально-правових та інформаційних дисциплін інституту було проведено нетривіальний, дуже цікавий та незвичний для нашого навчального закладу науково-пізнавальний захід – відбулися перші наукові читання на тему «Українська мова в діалозі зі світовою культурою: історичний аспект та сучасні реалії».

      Формат цієї події являв собою конференцію за участю студентів та викладачів інституту на філологічну тему з творчим підходом. Проте родзинкою заходу стала театралізована постановка-перформанс уривку з драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня».

     Окрім виступів декану факультету к.е.н. Пшеничної Марії Володимирівни (тема доповіді «Ретроспективний аналіз та прогноз стратегічних кроків НГІ на шляху до популяризації української мови з-поміж молоді») та старшого викладача, к.філол.н. Косінової Оксани Миколаївни («Леся Українка як ідентифікатор української літератури в світовій культурі»), було озвучено вітальний лист від директора центральної бібліотеки Університету «Україна» Колесникової Ніни Петрівни.

     Надзвичайно яскравим виявився й перформанс від учасників театральної студії НГІ (Костецька Каріна, Панченко Олена, Тимофій Артем), які на загальний розсуд представили барвисті й літературно-мальовничі діалоги з «Лісової пісні» Лесі Українки. Чи не вперше актова зала інституту здригнулась від гучних овацій «Браво!» на честь артистів-другокурсників, які так щільно вжилися в ролі, що навіть подих хотілося затамувати, аби лише не спугнути Мавку й Левка в їх щиросердних зізнаннях.

     Науковість читанням надали виступи студентів, підкріплені наочними презентаціями та вдалими до кожної теми: «Еволюція ставлень до української мови в контексті історії її існування», «Історичний аспект та сучасний зміст Дня української мови та писемності», «Українська мова в молодіжному середовищі», «Статистика запитів на україномовний інтернет-продукт», «Україномовність в Youtube – тренд сьогодення» та багато інших.

     Завершив захід вокальний номер від україномовного солов'я інституту Махині Марка.

     Тож, в рамках національно-патріотичного виховання НГІ вкотре демонструє свою активну громадянську роботу, здійснює акцентування уваги молодого покоління на мовленнєвих проблемах й здобутках українського народу та чинить всі креативні кроки в напрямку популяризації українського мовлення не лише в начальному процесі, але й в побуті, соціальних мережах, особистих комунікаціях студентів і викладачів інституту.

IMG 20191113 135654

IMG 20191113 135545

,

Address

м. Нова Каховка, вул. Горького 9Д
тел. +380(5549)7-83-55

Чи встигаєте Ви підготуватися
до занять?

так, завжди готуюсь до всіх занять;
голосувати
не до всіх, але до більшості;
голосувати
тільки до занять з основних дисциплін;
голосувати
тільки до занять, які мені цікаві;
голосувати
взагалі не встигаю готуватися
голосувати