Друк

Музею козацтва – бути!

Покоління за поколінням українські патріоти вшановували пам'ять козаків, основоположників державотворчих процесів, борців за свободу та честь вільного народу. Таврійському краю в цьому аспекті випадає особлива роль. Адже саме в Північній Таврії – там, де Дике поле тюркських кочівників межувало з осілим світом східних слов’ян, власне і зародилося козацтво. Та на превеликий жаль, культурно-просвітницьким місцем, де були б зібрані та представлені історичні матеріали козацької епохи можуть похвалитися лише великі міста, такі як Київ, Запоріжжя, Одеса... В той час, як для невеличких районних центрів це завдання є непідсильним та майже неможливим.
Тож, особливо приємно констатувати, що 1 квітня в Новій Каховці в стінах Гуманітарного інституту Університету «Україна» відбулася значуща подія як для студентства й молоді Таврійського краю, так і для козацького руху держави зокрема. Саме в першу неділю квітня, яка цього річ за православним календарем є Вербною, відбулося урочисте відкриття Музею козацтва. Не куточка з експозицією, не полички з кількома зразками козацьких речей, а повноцінний музей в невеликому місті! З Божою ласкою, під пильною увагою сучасних козачих гетьманів й отаманів з усієї України, за участю представників влади і громадськості, декан факультету Пшенична Марія Володимирівна звернулася до всіх присутніх з офіційними словом та перерізала червону стрічку, давши початок відліку нової епохи в популяризації козацької ідеї та національно-патріотичному вихованні молоді всього регіону. Розташований в стінах сучасного навчального закладу IV рівня акредитації, музей є ніби містком між звитяжним і героїчним минулим наших предків-козаків та патріотами нової епохи, які мають знати своє коріння й набувати рис незламності й сили духу, притаманних українцям минулих поколінь.
На думку очільника вишу Георгія Івановича Севрюкова, екскурсії й відвідини Музею козацтва будуть корисними для школярів, студентів, краєзнавців та дослідників української історії, мистецтвознавців та поціновувачів історичних артефактів козацької доби. Адже, зібрані кропіткою роботою унікальні та абсолютно аутентичні експонати з усієї України, мають неабияку цінність для відтворення умов життя, побуту, розуміння філософії й настроїв козаків. Так, перші відвідувачі музею, високо оцінили козацький іконопис кінця ХVІІІ століття, січові знамена й стяги, які наче пронизані духом перемог й віри в краще майбутнє. Зразки військової зброї: пушки, мушкети, шаблі та батоги – все це свідчення нездоланної жаги до відстоювання своїх прав ціною власного життя наших пращурів. Пряльні апарати, посуд, предмети козацького мистецтва та навіть паперові листи тієї епохи – все це скарби, які сучасники мають зберегти будь-якою ціною.
Тож, приємно констатувати, що завдяки Новокаховському гуманітарному інституту Університету «Україна» історично козацький Таврійський край нарешті здобув повноцінний Музей козацтва, де вшановується слава, цінується віра та плекається ідея боротьби за національну гідність та свободу українців.
 
h1
 
h2
 
h3
 
h4
 
h5
 
h6
 
h7
 
h8
 
Інформацію про відкриття Музею було висвітлено на всіх регіональних інформаційних сайтах та в ЗМІ, у тому числі:
Відео з відкриття Музею можна переглянути за посиланням:
 

Address

м. Нова Каховка, вул. Горького 9Д
тел. +380(5549)7-83-55

Чи встигаєте Ви підготуватися
до занять?

так, завжди готуюсь до всіх занять;
голосувати
не до всіх, але до більшості;
голосувати
тільки до занять з основних дисциплін;
голосувати
тільки до занять, які мені цікаві;
голосувати
взагалі не встигаю готуватися
голосувати