Друк

Пишемо й думаємо українською

«Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її вічно живу і нову,
і мову її солов’їну…»
 
Володимир Сосюра
 
 9 листопада наша країна відзначає надзвичайне важливе для нас свято – День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України на підтримку громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. Воно спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та краси. Це свято направлене на об’єднання нації на шляху до відродження духовності, формування державності , адже саме рідна мова є найбільшим скарбом для кожного народу, ознакою зрілості громадського суспільства та основою гідного майбутнього прийдешніх поколінь.
Цього ж дня православна церква вшановує пам'ять святого Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія і Кирила, і якого називають основоположником письмової української мови.
Усвідомлюючи виняткову значущість рідної мови в підтримці національної самосвідомості, НГІ вже вкотре з повною віддачею підходить до проведення урочистих заходів до Дня української писемності. Листопад 2017 року не став виключенням. Святково прикрашений хол служив фото-зоною, яка вабила не тільки студентів, але й всіх патріотів та гостей-поціновувачів національного мистецтва. Куточок українського слова з ювілейним примірником Кобзаря та екземплярами найсучаснішого методичного забезпечення з української мови ще раз продемонстрував потужність бібліотечного фонду інституту з патріотичного виховання молоді.
Проте найбільш пам’ятною подією стало декламування української поезії на початку занять студентами й викладачами усіх курсів і спеціальностей по всьому навчальному закладу. З кожної аудиторії долунали звуки добре знайомих творів корифеїв української літератури та вірші поетів-сучасників. Тож, об’єднані відчуттям патріотизму, сповнені глибокою шаною й любов’ю до рідної мови, адміністрація інституту разом з професорсько-викладацьким складом і студентською спільнотою долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, що став апогеєм цьогорічних святкувань. При чому, приємною несподіванкою для всіх учасників заходу стало рішення директора НГІ Георгія Івановича Севрюкова, згідно з яким, студенти, що продемонструють найкращі результати з написання диктанту, отримають цінний подарунок від адміністрації.
Отже, можна з впевненістю констатувати: в НГІ нас багато, ми різні, але нас всіх об’єднує спільна мета - зберігати і розвивати рідну мову!
 
h1
 
h2
 
h3
 
h4
 
h5
 
h6

Address

м. Нова Каховка, вул. Горького 9Д
тел. +380(5549)7-83-55

Чи встигаєте Ви підготуватися
до занять?

так, завжди готуюсь до всіх занять;
голосувати
не до всіх, але до більшості;
голосувати
тільки до занять з основних дисциплін;
голосувати
тільки до занять, які мені цікаві;
голосувати
взагалі не встигаю готуватися
голосувати